تبلیغات
actors and actresses actors and actresses - بیوگرافی taylor lautner
 

بیوگرافی taylor lautner

نویسنده: soha khorsandy

تاریخ ارسال: سه شنبه 23 شهریور 1389

 

نام کامل : تیلور دنیل لاوتنر
تاریخ تولد : 11 فوریه 1992
محل تولد : گرند رپیدز (میشیگان)
حرفه : بازیگر – دوبلر
دوره ی فعالیت : از سال 2001 تاکنون


لاوتنر در گرند رپیدز (میشیگان) به دنیا آمد ، مادرش دبورا کارمند یک کمپانی نرم افزار و پدرش دنیل لاوتنر خلبان خطوط هوایی تجاری بود . او تقریبا ریشه های هلندی ، آلمانی و فرانسوی دارد و به نظر می رسد که درصدی از نژاد آمریکایی های بومی ( سرخپوست ها) را هم داشته باشد ( مخصوصا Ottawa وPotawatomi ) که به نظر می رسد به خاطر اجداد مادرش باشد . او یک خواهر کوچکتر از خودش به نام مکنا دارد .

تیلور در هنرهای رزمی مهارت زیادی دارد ، او از سن شش تا سیزده سالگی به یادگیری کاراته پرداخت . وقتی یازده ساله بود در مسابقات جهانی ناسکا (کمربند مشکی) به مقام اول رسید و در سن دوازده سالگی قهرمان نونهالان جهان شد .
لاوتنر بازیگری را از سال 2001 شروع کرد و در برنامه ی تلویزیونی Shadow Fury ظاهر شد . متعاقبا او در سریال های تلویزیونی Summerland ،The Bernie Mac Show و My wife and Kidsبه ایفای نقش پرداخت . همچنین او در برنامه ها و سریال های دیگری از جمله The Nick and Jessica Variety Hours نیز بازی کرد . تیلور در فیلم American most talented Kids مهارت خود در هنرهای رزمی را نشان داد .

علاوه بر ظاهر شدن در برنامه های مختلف تلویزیونی ، او در صحبت کردن به جای شخصیت ها نیز بسیار موفق بود . لاوتنر در انیمیشن های Danny Phantom ، What’s New Scooby-Doo? و He’s a Bully Charlie Brown به جای بعضی از شخصیت ها صحبت کرد .
سال 2005 ، وقتی تیلور سیزده ساله بود نقش Shark Boy در فیلم The Adventures Of Shark Boy به کارگردانی رابرت رودریگز به او رسید . لاوتنر توانست مهارت خود در هنرهای رزمی را یک بار دیگر در فیلم The Adventures of Shark Boy and Lavagirl in 3-D را نشان دهد . او سه ماه در لوکیشن فیلم در آستین (تگزاس) بود اما در همین بین توانست به خوبی در نقش الیوت در فیلم Cheaper By the Dozen 2 به ایفای نقش بپردازد .

در اکتبر 2008 تیلور در نقش پسر کریستین اسلاتر در مجموعه ی تلویزیونی My Own Worst Enemy بازی کرد اما این برنامه ی تلویزیونی بعد از 9 اپیزود کنسل شد . سپس لاوتنر در فیلم Twilight در نقش کاراکتر جیکوب بلک که یک بومی آمریکایی بود بازی کرد . فیلمی بر اساس رمان پرفروش استفنی مایر . به دلیل اینکه کاراکتر جیکوب بلک در کتاب دوم (ماه نو) تغییرات مهمی در فرم بدنش داشت کارگردان فیلم ماه نو به این فکر افتاد که از بازیگر دیگری به جای لاوتنر استفاده کند . او برای اینکه این نقش را حفظ کند تمرین هایی را برای کشیده تر شدن اندامش انجام داد و نزدیک به سی پوند وزنش را اضافه کرد .
همچنین تیلور در فیلم Valentine’s Day در نقش تیلور بازی خواهد کرد .

زندگی شخصی :
تیلور تحصیلات دبیرستانی خود را در دبیرستان والنکیا تمام کرد و حالا کلاس های کالج را دنبال می کند .

فیلم شناسی تیلور لاوتنر :

سال 2001 :
Shadow Fury در نقش کیزمت
سال 2003 :
The Bernie Mac Show در نقش ارون
سال 2004 :
My Wife and the Kids در نقش تایرون
Summerland در نقش پسری که در ساحل هست
سال 2005 :
Cheaper by the Dozen 2 در نقش الیوت
Danny Phantom صداگذاری به جای شخصیت یانگ بلاد
Duck Dodgers صداگذاری به جاش شصخیت رژی
The Adventures of Shark boy and Lavagirl in 3-D در نقش پسر کوسه ای
What’s New-Scooby-Doo? صداگذاری به جای شخصیت های دنیس / ند
سال 2006 :
Love . Inc در نقش الیور
He’s a Bully Charlie Brown صداگذاری به جای شخصیت جو
سال 2008 :
Twilight در نقش جیکوب بلک
My Own Worst Enemy در نقش جک اسپیوی
سال 2009 :
New Moon در نقش جیکوب بلک
سال 2010 :

My Valentine’s Day در نقش تیلور هرینتون Eclipseدر نقش جیکوب بلک

 

برچسب ها: taylor lautner، بیوگرافی taylor lautner،  

() نظرات