تبلیغات
actors and actresses actors and actresses - بیوگرافی ashley greene
 

بیوگرافی ashley greene

نویسنده: soha khorsandy

تاریخ ارسال: سه شنبه 23 شهریور 1389

 

نام کامل:اشلی میشل گریینتاریخ تولد:21 فوریه1987
محل تولد:جکسون ویل (فلوریدا)
حرفه:بازیگر – مدل
دوره ی فعالیت:از سال 2005 تاکنونگریین در جکسون ویل (فلوریدا) به دنیا آمد ، مادرش میشل برای یک شرکت بیمه کار می کرد و پدرش ، جو گریین عضو نیروی دریایی آمریکا بود و حالا شرکت تجاری خودش را دارد . او در میدلبرگ و جکسون ویل بزرگ شد و وقتی هفده ساله بود برای دنبال کردن بازیگری به لس آنجلس رفت . اشلی یک برادر بزرگتر به نام جو دارد که هنوز با والدینش در جکسون ویل زندگی می کند .اشلی گریین دوست صمیمی هم بازی خود ، کلان لاتز در فیلم گرگ و میش هست اما دوستی بین آنها به قبل از این فیلم برمی گردد .

اشلی در ابتدا علاقه ی زیادی به مدل شدن داشت ، اما به او گفته شد که قد 1.65 برای مدل فشن بودن چندان مناسب نیست و بهتر است که روی تبلیغات تلویزیونی تمرکز کند . بعد از گذراندن کلاس ها و چند تبلیغ بازرگانی او علاقه ی بسیار زیادی به بازیگری پیدا کرد و این حرفه را به مدل بودن ترجیح داد . گرین در سن 17 سالگی دبیرستان را تمام کرد و برای شروع بازیگری به لس آنجلس رفت . او به عنوان مهمان در بسیاری از سریال های محبوب تلویزیونی از جمله Punk’d و Crossing Jordan به ایفای نقش پرداخت . 


نقطه ی اوج برای اشلی بازی در نقش آلیس کالن در فیلم Twilight بود . فیلمی بر اساس رمان پرفروش استفنی مایر . او در این فیلم با دوست قدیمی خود کلان لاتز همبازی شد . همچنین او در فیلم های New moon و Eclipse نیز به ایفای نقش خواهد پرداخت .

گریین در فیلم ترسناک Summer’s Blood که در سال 2009 اکران می شود نیز بازی خواهد کرد . بازی در فیلم دیگری به نام Dark Castle که فیلمبرداری آن از فوریه ی 2010 آغاز خواهد شد نیز در برنامه ی این بازیگر قرار دارد .

فیلم شناسی اشلی گریین :

سال 2005:
Punk’d در نقش دوست دختر (1اپیزود)
سال 2006:
MADtv در نقش امبر (1اپیزود)
Crossing Jordan در نقش آن (2اپیزود)
Desire در نقش رناتا (7اپیزود)
سال 2007:
King of California در نقش مشتری رستوران مک دونالد
سال 2008:
Shark در نقش ناتالی (1اپیزود)
Otis در نقش کیم
Twilight در نقش آلیس کالن
سال 2009:
Summer’s Moon در نقش سامر
New Moon در نقش آلیس کالن
Radio Free Albemuth در نقش روندا
Skateland در نقش میشل
Warrior در نقش بروکلین
سال 2010:
Eclipse در نقش آلیس کالن

 

برچسب ها: ashley greene، بیوگرافی ashley greene،  

() نظرات